home page

kontakt

facebook

05. 06. 2015

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

W ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki Grupa Artystyczna Enosis PaT Lębork 30 maja 2015r. zorganizowała dwie profilaktyczne gry miejskie. Pierwsza z nich „Jestem bezpieczny” skierowana była do uczniów klas I-V ze szkół podstawowych. Młodzi profilaktycy mieli za zadanie rozpoznawać znaki drogowe, bawili się w teatr, wykonując krótkie etiudy, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej, uczyli się jak ważna jest postawa asertywna. Drugą grą miejską była gra, której scenariusz grupa otrzymała od Fundacji Itaka. Odbyła się ona pod hasłem „Znajdź mnie”. Młodzież miała za zadanie zdobyć jak najwięcej informacji dotyczących młodego człowieka, który uciekł z domu. Historia rozpoczynała się następująco: „Piotr to fajny, młody chłopak, uczeń jednego z lęborskich gimnazjów.W zasadzie niczym nie różnił się od swoich rówieśników. Był cichy, może właśnie zbyt cichy. Pewnego dnia nie wrócił ze szkoły do domu o zwykłej godzinie. Rodzice zgłosili zaginięcie. Policja ma ograniczone możliwości, w poszukiwaniach może pomóc każdy.” Uczestnicy gry na każdym punkcie dowiadywali się, jakie były przyczyny ucieczki Piotra. Za otrzymanie tych informacji musieli wykonywać zadania. Nagrywali filmy, malowali demotywatory, pomagali policji, pisali list do Piotra. Najtrudniejszym jednak zadaniem okazała się rozmowa telefoniczna, którą musieli przeprowadzić Piotrem. Nakłaniali go do powrotu a ich rozmowę oceniał policyjny negocjator, który także omawiał z grupami ich zadanie.

31 maja 2015r grupa zorganizowała otwarte i bezpłatne warsztaty dla młodzieży. Pogoda sprzyjała a instruktorzy prowadzili warsztaty. Było w czym wybierać. Warsztaty plastyczne, warsztaty teatralne, warsztaty tańca towarzyskiego, warsztaty zumby, warsztaty mażoretek. warsztaty karate z klubu Okinawan Goju-Ryu Karate – Do, warsztaty grafitti, warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzień zakończył się wieczorem koncertowym. Na scenie pojawili się: zespół The Lirium, Mayoness, Miszka, raperzy z zespołu Prolog oraz oczywiście ukochany zespół No i Fajnie. Było cudownie

1 czerwca Grupa PaT Lębork zorganizowała PaTosferę, wspólnie z uczniami lęborskich szkół, funkcjonariuszami policji młodzi PaTowicze wyszli do społeczności lokalnej, aby głośno mówić o ważnych dla nich sprawach. Promowali najważniejszą ideę programu PaT, ideę MODY NA ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ. Na życie bez przemocy fizycznej  i psychicznej, na życie godne i odpowiedzialne, na życie bezpieczne, życie, którego wartością jest wolność. Idąc ulicami miasta, dotarli na Plac Pokoju gdzie dołączyli wicestarosta powiatu lęborskiego p. Maciej Barański, wiceburmistrz miasta Lęborka p. Alicja Zajączkowska, sekretarz miasta Lęborka p. Marian Kurzydło.

Dokładnie o godzinie 14:00 wszyscy wykonali wspólnie ten niezwykły GEST – ZRYW WOLNYCH SERC. W skupieniu, z nadzieją, że młodzi ludzie zrozumieją jak ważne jest życie bez uzależnień  i przemocy. W całorocznej działalności grupy wielokrotnie zwracano uwagę, że każdy człowiek jest wartościowy i niepowtarzalny. Każdy ma w sobie marzenia i siłę, aby je realizować. Każdy ma talent, wystarczy go jedynie odnaleźć. Obecność władz miasta i powiatu, obecność funkcjonariuszy policji, rówieśników znaczyła dla Grupy PaT Lębork bardzo dużo. Wszystkim zaangażowanym w organizację tych trzech dni w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki Grupa Artystyczna ENOSIS PaT Lębork serdecznie dziękuje.

podziękowanie OGP

Patronat/Matronat nad musicalem
"Szepty Serc"

Patronat nad projektem
Wartością możemy być dla siebie

Realizatorzy projektu
Wartością możemy być dla siebie

Mecenasi projektu
Wartością możemy być dla siebie

Ambasador projektu
Wartością możemy być dla siebie

Piotr Nagiel

Wspierają nas:

Copyright © 2015 PaT Lębork

Autor: mrgrzeg@gmail.com