home page

kontakt

facebook

28. 04. 2017

„Szepty serc” w najpiękniejszym, musicalowym miejscu w Polsce, Teatrze Muzycznym w Gdyni

Musical „Szepty serc” Duża Scena – Teatr Muzyczny w Gdyni

12.06.2017r. godziny 13:00 i 17:00

bilety dostępne https://www.ebilet.pl/teatr/musicale/szepty-serc

strona spektaklu https://www.facebook.com/szeptyserc

 

„Szepty serc” to artystyczny głos młodzieży przeciwko mowie nienawiści i dyskryminacji. Tak niestety powszechna wśród nas, na szkolnych korytarzach, ulicach, w mediach. Tak powszechna, że nawet jej nie zauważamy, nie reagujemy. Ofiary boją się a świadkowie nie chcą się wtrącać. Mowa nienawiści widoczna, ogromna fala przelewająca się przez wszystkich, dzieci, młodzież, dorosłych. Dotyka i rani, sprawia, że czujemy się osamotnieni. Słowo potrafi zniszczyć wszystko. My, młodzi artyści pragniemy Wam to pokazać, zabrać Was w bardzo emocjonalną podróż po wszystkich drogach jaką przemierza nienawiść. Nasz spektakl nie jest łatwy. To – jak napisała p. Katarzyna Wysocka – „bardzo pojemna forma dotykającą kwestii mowy nienawiści, różnych uprzedzeń, w tym dla poglądów, religii, seksualności. Poruszono w nim zagadnienia przyczyn i skutków działań społecznych ułatwiających dokonywanie prostych i szybkich wyborów przez młodych ludzi pozostających długo w sytuacjach zagrożenia. To również spektakl o nieuważności dorosłych względem młodych poprzez ignorowanie ich potrzeb, problemów i „zwyczajny” brak miłości. Spektakl ilustruje elementarne braki wśród dorosłych biorące się przede wszystkich z ich własnych ograniczeń, dopiero później z braku czasu.”

 

Zapraszamy Ciebie, drogi Widzu, przystań na chwilę, znajdź czas, aby zrozumieć, przeżyć, zastanowić się.

Zapraszamy Ciebie, drogi Widzu, to refleksja nad naszym życiem, wyborami, słowami. W pośpiechu, kiedy zajętymi swoimi sprawami, poświęcisz krótką chwilę dla Nas, w Twoim sercu, już na zawsze zostanie Iza, Tycjan, Judyta i Adam – główni bohaterowie tego spektaklu i ich codzienność tak smutna i trudna.

Zapraszamy Ciebie drogi Widzu, Widzu młody i dorosły, to dla Ciebie przykrywamy świat czarnym płaszczem, abyś mógł go zdjąć, jak wrócisz do domu, powiedział swoim bliskim jak bardzo ich kochasz i już zawsze był uważny na człowieka.

Patronat/Matronat nad musicalem
"Szepty Serc"

Patronat nad projektem
Wartością możemy być dla siebie

Realizatorzy projektu
Wartością możemy być dla siebie

Mecenasi projektu
Wartością możemy być dla siebie

Ambasador projektu
Wartością możemy być dla siebie

Piotr Nagiel

Wspierają nas:

Copyright © 2015 PaT Lębork

Autor: mrgrzeg@gmail.com