home page

kontakt

facebook

16. 11. 2015

Warsztaty artystyczne w Łęczycach

W dniach 13-15.11.2015r. nasza grupa wyjechała do zaprzyjaźnionej szkoły – Zespołu Szkół w Łęczycach. To właśnie tam przygotowywaliśmy się w czerwcu do spektaklu „Szukając siebie”. Z dala od domu, w przyjaznej atmosferze, wspólnie razem rozpoczęliśmy wieczór od zabaw integracyjnych.

Do tej pory spotykaliśmy się od września jedynie w soboty. Oczywiście znamy się bardzo dobrze, ale te trzy godziny zajęć dla każdego było niewystarczające. Teraz mieliśmy okazję porozmawiać ze sobą, pobyć, poznać się lepiej.

Plan zajęć na każdy dzień była bardzo napięty. Pod czujnym okiem trenerów Marzeny Sochy oraz Tobiasza Cytrowskiego pracowaliśmy nad interpretacją tekstów, wyrażaniem emocji, nowymi choreografiami. Zespół muzyczny nagłośniła nasza ukochana firmy AK Prosound, a potem to już ciężko pracowali nad muzyką. Od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora bawiliśmy się cudownie.

Została dla nas przygotowana także niespodzianka. Mieliśmy możliwość zajrzenia w głąb siebie, odnalezienia prawd i wartości, które kryją się w naszych sercach. To nie były łatwe zajęcia. Jednakże rozpoczęliśmy podróż do skrytych tajemnic własnej osobowości.

Zapomnieliśmy napisać jeszcze po co to wszystko. No właśnie  Nasza grupa postanowiła przygotować kolejny spektakl. Tym razem musical. Powstał już autorski scenariusz, teksty piosenek a nasz zespół rozpoczął pracę nad muzyką. Przed nami niezwykłe wyzwanie. Pragniemy stworzyć spektakl poruszający bardzo trudne tematy. Chcemy stworzyć niezwykłą opowieść na temat ważnego problemu, który obserwujemy wśród ludzi. Mamy siebie, swoich trenerów, opiekunów, przyjaciół. Mamy marzenie, które realizujemy poprzez nasze pasje, zaangażowanie i miłość do teatru. Wszystko po to aby….Do zobaczenia na premierze.

A co myślą o wyjeździe jego uczestnicy?

„Uświadomiłam sobie, gdzie leży źródło wymówek, które przeszkadzają w dążeniu do celów. Zdobyłam motywację do działania, przełamałam strach i uwierzyłam we własne możliwości.”

„Przez tę rozmowę – zajęcia niespodziankę – bardziej się poznaliśmy i w przyszłości będzie nam się lepiej pracowało jak również spędzało razem czas.”

„Najbardziej wartościowe było dla mnie spędzenie czasu z osobami, które dążą do realizacji swoich marzeń i napędzają mnie do dalszego działania.”

„Mogliśmy się dowiedzieć o sobie więcej. Pierwszy raz od dłuższego czasu odgrywając rolę               i śpiewając piosenkę miałem dreszcze.”

„Najbardziej wartościowa wydaje mi się integracja z innymi i praca nad sobą. Cała grupa zbliżyła się do siebie i myślę, że o wiele łatwiej będzie nam się współpracowało.”

„Na warsztatach najważniejsze była dla mnie praca nad moimi umiejętnościami aktorskimi. Lepiej poznałam osoby, które także występują w musicalu. Najbardziej wartościowe było dla mnie zyskanie większej pewności siebie.”

„Najbardziej podobało mi się poczucie jedności w naszej grupie, nie spodziewałam się, że nawiążę takie relacje z innymi.”

„Najważniejsze dla mnie  – jako prowadzącego zajęcia  – było zaufanie jakim obdarzyli mnie uczestnicy i sympatia z ich strony. Wspaniale mieć takich uczniów.”

„Wiem, że podążanie za marzeniami to najwłaściwsza z dróg. Mam cudowne dzieci obok siebie, niezwykłych i oddanych trenerów, przyjaciół i takich samych, szalonych z miłości do teatru pasjonatów. To niezwykłe uczucie.”

Patronat/Matronat nad musicalem
"Szepty Serc"

Patronat nad projektem
Wartością możemy być dla siebie

Realizatorzy projektu
Wartością możemy być dla siebie

Mecenasi projektu
Wartością możemy być dla siebie

Ambasador projektu
Wartością możemy być dla siebie

Piotr Nagiel

Wspierają nas:

Copyright © 2015 PaT Lębork

Autor: mrgrzeg@gmail.com